Rock & Metal Balkan forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Rock & Metal Balkan forum

Dobrodošli na forum o rock/metal muzici. Zabavite se. :)


You are not connected. Please login or register

Red Hot Chili Peppers

4 posters

Go down  Poruka [Stranica 1/1]

1Red Hot Chili Peppers Empty Red Hot Chili Peppers Sat Sep 10, 2011 3:39 pm

malandro



Meni najdrazi bend. Traju od 1983. clanovi i stil su se kroz godine mijenjali, ali kvaliteta po meni nije. Prva postava bila je Anthony Kiedis, Flea (Michael Balzary), Hillel Slovak i Jack Irons. Svirali su funk-rock sto je odgovaralo Anthoniju koji nije znao pjevati tj. nije bio siguran u svoje pjevacke sposobnosti pa je tako vecinu pjesama repao sto je stvorilo jedinstven zvuk u kombinaciji s Fleajevim slepanjem basa i distorzijom i ritmom zescim nego u tipicnom funku. Nakon prva tri albuma Hillel je umro od predoziranja, a zatim je i Irons napustio bend. Njihove zamjene bili su Chad Smith i John Frusciante (da ne nabrajem privremene zamjene), Chad je i danas bubnjar Pepperssa, a John je svirao gitaru do prosle godine kad je napustio bend (naravno u dobrim odnosima). Novi clanovi donijeli su i promjenu u zvuku, koja se nije primjetila odmah. Frusciante je kratko napustio bend zbog problema s drogom, zamijenio ga je Dave Navarro (gitarist Jane's Addictiona), One Hot Minute, album koji su snimil s nim je po meni najslabiji album Peppersa. Nakon Johnovog povratka, zvuk se drasticno promijenio, Peppersi su postali nesto blazi cime su izgubili dio fanova, ali i dobili nove fanove. Tada su snimljeni i najpoznatiji albumi Californication i By The Way. Johna je zamijenio Josh Klinghoffer s kojim su snimili album koji je nedavno izasao I'm With You. Album je dosta kritiziran, ali po meni je na razini svih dosadasnjih (naravno imam svoje favorite, ali svi su na vrhunskoj razini).

2Red Hot Chili Peppers Empty Re: Red Hot Chili Peppers Tue Nov 08, 2011 10:21 pm

Točkica

Točkica

Aaaaaaaa, volim ih! Srećan Pjesma Snow (hey oh) mi je vrh! Obožavam ju.

3Red Hot Chili Peppers Empty Re: Red Hot Chili Peppers Mon Jan 02, 2012 8:49 pm

polly88

polly88

Hoće netko na koncert? Kupljene karte?

Ja ih inače već dosta dugo slušam, ali sve nekako usput... Svi su nešto pljuvali po ovom novom albumu, no mene baš i nije razočarao, ok je posao napravljen Srećan

http://wall.serbianforum.info/

4Red Hot Chili Peppers Empty Re: Red Hot Chili Peppers Sun Feb 12, 2012 11:48 pm

Mary Jane

Mary Jane

Meni je isto novi album super.Baš mi se sviđa.Look Around mi je odlična.

Ja ću možda ići sa bratom,ali to još nije sve sigurno,nadam se da hoćemo.Velika mi je želja ići na njihov koncert,a bojim se ako ne odem da ću požaliti.Otkad sam prvi put njih čula,od tada slušam ovakvu muziku. Mnogo srećan

5Red Hot Chili Peppers Empty Re: Red Hot Chili Peppers Mon Feb 13, 2012 2:05 pm

polly88

polly88

Nadam se da ćeš ići na koncert! A onda nam svakako javi dojmove Srećan I ja bih htjela vidjeti ih uživo, ali karta + put do Zagreba... previše novaca u ovom trenutku, s obzirom da nisam baš najveći fan RHCP-a.

http://wall.serbianforum.info/

Sponsored content



Na vrh  Poruka [Stranica 1/1]

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu